10 kva  : 40 bilgisayar
15 kva  : 60 bilgisayar
20 kva  : 80 bilgisayar
Teknik özellikler Katalog Kullanım klavuzu
POWERGUARD UNIQUE 31
 
"on line yüksek frekans" 3 faz giriş, 1 faz çıkış  10 kVA - 15kVA - 20 kVA

PFC(Power Factor Correction-Giriş güç faktörü düzeltme)

 Kesintisiz Güç Kaynağı gibi indüktif (bobin) ya da kapasitif (kondansatör) yükler şebekeden çalışırken  Akım ve gerilim arasında oluşan faz   farkı nedeniyle biri, diğerinin önünde gitmeye başlar. Bu aradaki faz farkı, "güç faktörü" dediğimiz değerle alakalıdır.

Peki bu dengesiz durumun ne zararı var? Güç faktörü düşük cihazlar nedeniyle şehir elektriğinin 50Hz'lik dalga formunda bozulmalar oluyor, trafolarda ve elektrik şebekesinin nötr hattında ısınma görülebiliyor. Kısacası, güç faktörü kötü olan cihazlar elektrik şebekesine ek yük bindiriyor. İşte bu yüzden de büyük UPS cihazı kullanan kurumlar, sadece kullandıkları elektrik için değil, bir de ek "reaktif bedel" ücreti ödüyorlar. Bu bedeli ödememek için PFC li UPS ler her alanda tercih sebebi olmaktadır.

ABM (Advanced Battery Management-Akıllı Akü Yönetimi)

UPS cihazlarının şebeke kesintisi sırasındaki performansını belirleyen kısmı, içerisindeki aküleridir. Akülerin şarjı, ısısı, deşarjı ve gerilimi sağlıklı bir kontrol mekanizması ile sürekli kontrol altında ise akü ömrü beklenenden daha uzun olacaktır. powerGUARD “UQ” serisi UPS cihazları Advanced Battery Management sayesinde max.akü ömrünü sağlamaktadır. 

DSP (Digital Signal Processor-Dijital Sinyal İşleme)

DSP yongaları, mikro-işlemciler gibi programlanabilir sistemler olup, saniyede yapabileceği işlem miktarı mikro-işlemcilere göre çok daha fazla, hızlı ve çok daha güvenilirdir. 

SELF PROTECT DESIGN

Kesintisiz Güç Kaynağı sistemlerinin temel görevi, desteklediği yükü korumak olmakla birlikte, Max seviyede kendilerinide korumalıdırlar. Sigorta yada şalter gibi mekanik devre kesiciler yerine DSP ile kontrol edilen elektronik koruma devreleri uygulanan en yeni teknoloji olup powerGUARD “UQ” serisi UPS cihazlarında max ömür ve performans sağlamaktadır. 

AÇILIŞTA SELF TEST

powerGUARD “UQ” serisi cihazlar her açılışta self test yaparak gün içerisinde UPS kaynaklı yaşanacak olası sürprizlere karşı kullanıcıları uyararak önlem alınması gerektiği konusunda uyarı vermektedir. 

1+1+1 PARALELLENEBİLME

“UQ” serisi cihazlarımızın 6-20 kVA aralığındaki modelleri herhangi bir pano ya da ilave donanım gerektirmeden paralellenebilerek 3 katına kadar güç artırımına izin verecek yapıda tasarlanmıştır. Kısa vadede büyümesi söz konusu olan işletmelerin ilk yatırım maliyetini düşürmek yada beklenmeyen yük artımlarında eski cihazı değiştirmek zorunda kalmadan güç artırımı sağlamaktadır. 

GENİŞ GİRİŞ GERİLİM ARALIĞI

Şebekenin çok düşük yada çok yüksek olduğu bölgelerde (176-276VAC) akü şarjını kesmeden çalışabilme ve bu sebeple akü süresinden max. fayda sağlayabilme özelliği. Ayrıca 176 VAC gerilimde dahi start alabilme. 

OTOMATİK RESTART

Uzun süre Şebeke kesintisinin ardından akü boşaldı uyarısı ile birlikte cihaz kapanacaktır. Şebekenin yeniden gelmesi ile birlikte UPS otomatik olarak start almalıdır. Zira çalışmamasına tahammül olmayan sistemler için zorunlu olan bu özellik “UQ” serisi UPS lerde standart özellik olarak bulunmaktadır.

YÜKSEK VERİM

AC-AC yüksek verim cihazınıza verilen ve cihazınızdan alınan enerjinin oranıdır ki %88 den daha iyi olan verim min kayıp anlamına gelmektedir. 

WINPOWER İZLEME VE YÖNETİM YAZILIMI

Winpower yazılımı networkteki tüm bilgisayarlara kurularak UPS in tüm kullanıcılar tarafından izlenebilmesi ve güveni kapanmasını sağlayan bir yazılım olup SNMP olmaksızın aynı nitelikte çalışabilmektedir. 

OFİS KULLANIMI İÇİN AVANTAJLAR

UPS nin min ses seviyesini sağlaması için, soğutucu fanlar yüke göre değişken devir ile çalışmaktadır. Küçük ve şık tasarımı sayesinde Ofis içerisinde fazla yer kaplamayan estetik ve küçük bir görüntüye sahiptir. Ayrıca servis bakım sırasında sistemin kapanmasına gerek olmaksızın kullanıbilecek servis-bakım by-pass şalteri standart donanımları arasındadır.

Haberler
 
ÜRÜNLER